Žijeme v ráji

Navazuji na zápisek Bůh stvořil Zemi, protože bych rád rozvinul jednu myšlenku, která v něm byla jen tak lehce naznačena. Totiž, že bohovi plyne čas jinak rychle.

Pokud byli dinosauři pouhým malým omylem, který ani není zmíněn v bibli, je zřejmé, že boží minuty mohou být lidské stovky tisíc, či dokonce miliony, let. Pak mě ale napadá – kolik dní uběhlo od stvoření Adama a Evy do jejich vyhnání z ráje? Relativně oproti omylu, který byl natolik krátký, že nestálo za to ho ani zmiňovat?

Pokud se podíváme, jak dlouho zde zřejmě žili dinosauři, po kolika letech Zemi ovládli lidé a jak ti zde jsou dlouho, nabízí se zajímavá otázka: nežijeme ještě v ráji?

Co když bible neobsahuje pouhý popis minulosti, ale je zároveň průvodcem lidstva, tedy nastiňuje budoucnost? Pak by k vyhnání z ráje zatím vůbec nemuselo dojít a my v něm stále žijeme.

Teď má sestra asi začíná balit a chystat se do Švýcarska, varovat Adama a Evu, aby nejedli jablka. Což ovšem vzhledem předchozím závěrům může být také unáhléné. Nejedná se o pouhou metaforu? A pokud ano, tak čeho je to metafora?

30. 8. 2005